Tasarım Harikası Bisiklet Denny

Teknoloji devi Microsoft‘un geliştirdiği Xbox‘ı tasarlayan ekip olan Teague, Oregon Manifest isimli bisiklet tasarımı yarışmasında tasarladığı Denny isimli bisikletle birinci oldu.

Denny bikes

Teague’nin tasarladığı bu bisiklet sayesinde şehirde bisiklet sürmek artık çok daha kolay ve eğlenceli bir hal alırken daha az yorucu olacak. Denny isimli bu bisiklet, birbirinden güzel özelliklere sahip. Ön bölgede bulunan değiştirilebilir depolama alanı sayesinde istediğiniz her şeyi taşımak mümkün oluyor. Lastiklere değen ufak bir aparat sayesinde ıslak yollarda giderken suyun üstünüze gelmesi de engelleniyor. Elektrikli olmasıyla birlikte Denny’nin yokuş asistanı ile yokuşlardan çıkarken normal bir bisiklete göre daha az yorulacaksınız. Otomatik olarak değişen vitese sahip olan Denny, kullanıcılarının harcadıkları eforu minimuma indiriyor. Çıkartılabilen bataryası sayesinde evinizde veya iş yerinizde kolaylık şarj etme imkanınız da oluyor. Fren ve sinyal lambalarının da bulunduğu bu bisiklette böylece şehir içerisinde bisiklet kullanırken güvenliğinizi de arttırmış oluyorsunuz. Nesil yeni bisiklet olarak lanse edilen Denny Bike elektrikli pedalı, otomatik vites geçişi ve sıradışı tasarımı ile çağın tüm özelliklerini barındırıyor.

Sedat Kartal

Avukat / Bisikletçi / SK Blog Sahibi - İstanbul’da doğdu. Bisiklet sporu merakı yanında basılı ve dijital medya alanında dergi editörlüğü ve görsel yönetmenlik yaptı. Webmaster site tasarımcılığı ile kendi kişisel blog ve avukatlık sitelerinin tasarımlarını hazırladı ve yayınladı.

Benzer Yazılar