Hakkımızda

Sedat KARTAL – Avukat, Bisikletçi, SK Blog Yazarı

İstanbul’da doğdu. Çocukluğunun, ilk ve orta okul yıllarının bir kısmını İstanbul’da yaşadı. Lise eğitimini Bursa’nın en köklü liselerinden -ve tabii ki en prestijli okullarından biri olan- tarihi Bursa Erkek Lisesi‘nde tamamladı.

Sonradan, ülkemizde artık evlere de bilgisayarların giriş yılları olan 1985-1986’lı yıllarda ilk bilgisayarı olan Commodere 64 bilgisayarını aldı. Bilgisayar merakı sebebiyle önce Uludağ Üniversitesi  Bilgisayar Donanımı bölümünü kazanıp bir yıl süre ile bu bölüme devam etti. Ancak daha sonra Sosyal Bilimler alanında okumak istedi ve mezun olduğu İstanbul Hukuk Fakültesini‘ni bitirdi. Avukatlık Stajı sonrasında Bursa’da serbest Avukatlık yapmaya başladı. 2000-2005 yılları arasında Bursa Barosu CMK Servisi‘nde koordinatör avukat olarak çalıştı. Halen Bursa Staj Eğitim Merkezi‘nde Ceza ve Ceza Usül Hukuku derslerinde stajyer avukatlara eğitimci olarak konferans ve seminerler vermeye devam ediyor.

Bisiklet sporu merakı yanında bilgisayarlara olan aşırı ilgisi nedeniyle öğrendiği bilgisayar yazılım ve donanım sistemleri ile haşır neşir oldu. Basılı ve dijital medya alanında dergi editörlüğü ve görsel yönetmenlik yaptı. Webmaster site tasarımcılığı ile kendi kişisel blog ve avukatlık sitelerinin tasarımlarını hazırladı ve yayınladı. Hukuk yazıları, hayata dair makaleler, hikaye ve roman denemeleri yanında şarkı sözleri ve şiirler yazdı ve halen yazmaya devam ediyor.